Adolari: Klimmen en klettersteigen bij de Pillersee
Het klim- en klettersteiggebied Adolari vind je op korte loopafstand van de Pillersee in het oosten van Tirol. Wanneer je op zoek bent naar een eenvoudig toegankelijk gebied met korte, maar vermakelijke routes dan kunnen we je hier een bezoekje aanraden.
Adolari klettersteig
AFSTAND
0,6 kilometer
GESCHATTE TIJD
30 minuten
HOOGTEMETERS
60 meter
START HOOGTE
881 meter
HOOGSTE PUNT
985 meter
MOEILIJKHEIDSGRAAD
Via Ferrata – Eenvoudig (B/C)
Voor de Adolari klettersteig ligt een grote en toegankelijke (betaalde) parkeerplaats. In ons geval werkte het contactloos betalen niet en waren we overgeleverd aan ons laatste muntgeld. De Klettersteig bereik je via een korte wandeling van 5 minuten. De start van de klettersteig bevindt zich midden tussen de klimrotsen, maar is vrij duidelijk herkenbaar.


De Adolari klettersteig zal in totaal niet lang zijn. Er staat drie kwartier voor maar in werkelijkheid zul je er sneller doorheen gaan. Toch is het wel een leuke klettersteig. De start is meteen al intensief en gaat recht omhoog met zelfs een heel klein stukje onverhangende rots. De rechte wanden worden soms onderbroken door korte plateaus voordat de volgende klim zich weer aandient.
Al snel komen we uit bij de touwbrug die hier gespannen is. De touwbrug hangt half in de bosjes, maar is desondanks nog wel uitdagend omdat hij vrij los zit. Hij ziet er ook wat verouderd uit, maar we vertrouwen erop dat hij tijdig gecontroleerd wordt. Na nog wat klauterstukjes in de wand en over houten planken komen we uit bij de top van de klettersteig. Zoals gezegd is het een leuke klettersteig die helaas vrij kort is. Wat niet meehelpt is de gedachte dat hier vroeger een spectaculaire zipline hing die helaas weer is afgebroken. Dat zou namelijk wel de kers op de taart zijn geweest.

Adolari klimgebied
AANTAL ROUTES
56
KLIMTYPEN
Sport (behaakt)
MOEILIJKHEIDSGRAAD
Klimmen – 4 tot 8+
ZWAARTEPUNT
6 tot 7
De afdaling van de klettersteig gaat midden door het Adolari klimgebied. Een deel daarvan hebben we ook al tijdens de klettersteig kunnen zien. Hoewel het gebied vanuit het dal niet zo groot lijkt wordt het tegendeel bewezen zodra je hier rond loopt. Door de vele rotspilaren die je hier vind is er veel vierkante meters aan klimoppervlakte te vinden. Er zijn in totaal 56 routes te vinden, genoeg om je hier een dag te kunnen vermaken.
De rotsen zien er uitdagend uit en sommige routes reiken zelfs tot het niveau van 8+. Toch zijn er ook voor de gemiddelde klimmer hier een aantal leuke routes te vinden. Ondanks ons strakke schema zijn we lange tijd in twijfel om een extra stop te maken voor dit klimgebied. Het ziet er namelijk leuk uit met mooie routes, goede haken en fijne plaatsen om te zekeren. Daarnaast is het ontzettend rustig wat we ook altijd wel fijn vinden. Toch wint het schema in ons geval, maar we noteren deze plek want we komen hier zeker nog een keer terug!













