Oostenrijk

Sneeuwschoenwandelen op het Mieminger plateau

AFSTAND

8,3 kilometer

GESCHATTE TIJD

4 uur

HOOGTEMETERS

590 meter

START HOOGTE

1.147 meter

HOOGSTE PUNT

1.734 meter

MOEILIJKHEIDSGRAAD

Sneeuwschoenwandelen – Eenvoudig

Op het Mieminger plateau in Oostenrijk bevindt je je in een prachtig winters landschap met tal van mogelijke activiteiten. Onze activiteit voor de dag is een sneeuwschoenwandeling naar het Lacke uitzichtplatform met een mooi uitzicht over het Inntal en het Mieminger plateau. Onderweg komen we langs mooie rivieren, gezellige berghutten en wisselen we rustige paden af met paden vol pleziermakende wintersporters.

Rodelen bij het Lehnberghaus

We parkeren onze auto net iets ten noordwesten van Obsteig bij Gasthaus Arzkasten op het Mieminger plateau. Hier wacht ons een brede parkeerplaats waar ondertussen ook al veel auto’s staan. Zoals altijd laten we ons weer verrassen door een parkeerautomaat waar je alleen met muntgeld kan betalen, maar gelukkig vinden we ook al snel een ‘moderne’ automaat waar de vereiste 4 euro kunnen betalen met onze pinpas.

Dat het zo druk is op deze parkeerplaats heeft een reden. Gasthaus Arzkasten is namelijk een ideaal vertrekpunt voor verschillende tochten op het Mieminger plateau, zoals rodelen naar het Lehnberghaus, skitouren naar de Wankspitze of sneeuwschoenwandelen naar het Lacke aussichtplatform. Wij kiezen voor dat laatste en gaan meteen op pad. Het Mieminger plateau is uitermate geschikt om tochten te maken over terrein dat niet zo steil is waardoor het lawinegevaar ook lager is. Desalniettemin nemen we het zekere voor het onzekere, testen we de lawinepiepers en gaan we op stap.

We volgen voor een korte tijd de rodelbaan, waar al enkele enthousiaste gezinnen met sleetjes omhoog wandelen. Als je geluk hebt, kun je sleetjes lenen die door het Lehnberghaus aan de voet van de rodelbaan zijn neergezet. In ons geval zijn die allemaal al in gebruik, dus er is niets meer wat ons op andere gedachten zal brengen.

Sneeuwschoen route naar het Lehnberghaus

Zodra we de rodelbaan verlaten zijn we alleen. We volgen een pad langs de kleine Sturlbach rivier die mooi tussen de sneeuw afsteekt. De sneeuw is hier al redelijk uitgesleten door vele voorgangers, maar door het zachte weer zijn de sneeuwschoenen toch hard nodig om niet te veel energie te verspillen. Onderweg genieten we van de stilte en waken voor de grote sneeuwhopen die af en toe onverwachts uit de bomen komt vallen.

Na twee kilometer opent het dal zich en krijgen we iets meer zicht op de omgeving. In de verte zien we de Wankspitze liggen, net als de markante bergrug van het Mieminger plateau die aan onze linkerzijde ligt. Niet lang daarna gaat het inmiddels smaller geworden paadje in een zigzag bergop. Deze weg leidt uiteindelijk in de richting van het Lehnberghaus. Eerst komen we nog een kleine almweide uit en dit is voor ons de ideale gelegenheid om onze lawine oefeningen te doen. Het is altijd goed om die regelmatig te herhalen zodat we altijd goed voorbereid blijven op wisselende omstandigheden.

Even later komen we aan bij het Lehnberghaus, een gezellig hutje waar ook al vele rodelaars, wandelaars en skiërs zijn neergestreken. Het ziet er verleidelijk uit om bij aan te sluiten, maar wij hebben eerst nog een ander doel voor open. Wij willen namelijk naar het Lacke aussichtplatform wat ons een mooi uitzicht over het Inntal en het Mieminger plateau moet verschaffen. En dus gaan we nog even door.

Uitkijken over het Mieminger plateau

Met het Lehnberghaus achter ons is de rest van de route moeilijk te vinden. De sneeuw is diep en er zijn eigenlijk alleen nog maar tourskisporen, geen sporen van sneeuwschoenwandelaars. Dit is tegelijkertijd ook het leuke van sneeuwschoenwandelen. Je eigen pad zoeken door de sneeuw en de beste weg omhoog bepalen. Af en toe kruisen we de paden van de toerskiërs en bekijken we met ontzag de steile paden die zij bergafwaarts volgen.

Langzaam maar zeker komen we in de buurt van het Lacke uitzichtplatform. De laatste meters naar dit punt zijn behoorlijk steil op onze sneeuwschoenen, maar opeens zijn we er dan. Een uitzicht over het volledige Inntal en het Mieminger plateau opent zicht voor ons. beneden ons hangen zelfs nog enkele wolken waardoor de diepte goed zichtbaar wordt. Het Inntal is voor ons natuurlijk en bekend gezicht, we hebben er dagelijks uitzicht op. Het Mieminger plateau kunnen we ook dagelijks zien, maar het vanaf deze hoek krijg je een goed zicht op het hoogteverschil met het Inntal.

Het uitzichtplatform zelf bestaat uit en stalen constructie, maar over een lengte van 100 meter kun je hier genieten van het wijdse uitzicht. We zien ons eigen dorp Mösern in de verte liggen, evenals Obsteig onder ons en Faltegartenköpfl aan de overkant. In het noorden zien we de skitour opgang naar de Wankspitze. Wij hebben vandaag echter ons hoogtepunt bereikt en maken ons op voor de afdaling richting een warme cholademelk in het Lehnberghaus.

Laatste stop: Het Lehnberghaus

In het Lehnberghaus is het een drukte van jewelste. Het is een kleine en gezellige hut en dus is het af en toe zoeken naar een plekje. Zeker omdat er veel verschillende winterliefhebbers op pad zijn met sneeuwschoenen, ski’s of een slee. We genieten van een heerlijke warme chocolademelk en warmen onszelf weer een beetje op. Daarna maken we ons op voor de afdaling terug naar de parkeerplaats.

We volgen deze keer een ander pad. Dat geeft ons goed de kans om een deel van de rodelbaan te kunnen aanschouwen, die er mooi bij ligt en ook nog eens een mooi uitzicht in de richting van Imst geeft. Verderop nemen we een deel van het pad voor toerskiërs en we kunnen vaststellen dat het deel vanaf het Lehnberghaus naar de parkeerplaats ook goed te doen is op toerski’s. Onderweg worden we gepasseerd door mensen met een brede glimlach (op ski’s of op de slee), maar ook wij sluiten deze wandeling op het Mieminger plateau af met een grote glimlach!

Dit is ook iets voor jou